Szeretnél egészséges életmódra váltani? Segítek!
Az első lépés az, hogy egészséges, rostban gazdag ételeket kell fogyasztani megfelelő mértékben, mennyiségben. Sok gyümölcsöt, zöldséget, tejtermékeket és nem fehér (búzaliszt) B55-ből készült kenyeret kell enni, helyette az egészségesebb teljes kiőrlésű péksüteményeket fogyaszd! Margarin helyett teavajat ajánlok. Tejet napi 5 dl-t kell meginni. Ha túl sok kalciumot viszel be a szervezetedbe, az lerakódhat egyes szervekben, tehát a tejtermékek fogyasztásának mennyiségével vigyázni kell. Kávé szabad-e vagy nem? Természetesen szabad, de csak mértékkel azaz napi 2 csészével lehet. 1 csészével pedig kötelező, hiszen nemcsak feldobja a vérkeringésed, de segít az immunrendszered egészségének megőrzésében ÉS segít a rák megelőzésében is. A túlzott koffein bevitel magas vérnyomást, remegést, szédülést, hányingert, hányást, hasfájást és egyéb tüneteket produkálhat. Drogozni TILOS! Teljesítménynövelőket, testtömeg növelő szereket szintén tilos használni. Só... nos, igen... a só is nagyon fonts az ember szervezetének, de ezt sem szabad túlzásba vinni, mert érrendszeri betegségeket okozhat. Sok folyadékot kell fogyasztani. Legalább 2 litert, nyáron pedig 3 és akár 4 literre is megnőhet a folyadékszükséglet. Cukor... ezt is csak bizonyos mennyiségben kell enni. Szabad cukrot rakni mindenbe, csak arra kell figyelni itt is, hogy ne essünk túlzásba. A cukor energiát ad, ezért fontos a szervezetünknek. Nem szabad elhagyni. Húst szintén kell enni, hiszen nagyon sok energia és vitamin van benne, aminek feltétlenül szüksége van a szervezetnek. Kell enni halat, sertést, marhát, pulykát, csirkét és egyéb húsféléket. Nem ajánlom a tablettás vitaminokat, ugyanis nehezebben szívódnak fel, vagy olyan is van, amelyik egyáltalán nem szívódik fel, csak eltárolódik és felhalmozódik, ami egészségügyi problémákhoz vezet.
Második lépés
A második lépésünk a mozgás. Mozogni fontos. Ezt mindenki tudja, hiszen az iskolában és sport eseményeken is ezt tanultuk. Heti 3 alkalommal kell mozogni pár órácskát, ez erősít illetve karban tartja, fenntartja az izmainkat. Aki lusta és nem szeret mozogni, annak a jógát ajánlom, de ha csak egészségesek akarunk lenni, akkor felüléseket, fekvőtámaszt, kitöréseket kell egy megadott darabszámmal és ismétlésszámmal csinálni, amit később növelhetünk, hogyha érezzük, hogy számunkra már nagyon könnyű csinálni a mozgásokat. Sportolni akármit lehet. Mindent ajánlok. Fitnesz és még sorolhatnám. Az autóvezetés nem igazán erősít, szóval ha valaki vezet pár órát, akkor nem biztos, hogy megcsinálta a megfelelő napi mozgásmennyiségét. Ajánlanám azt is, hogy ússzunk, biciklizzünk, fussunk, jógázzunk.
Harmadik lépés
Napirendet kell írni és be kell tartani. Például: 8:00 felkelés, 9:00 reggeli, 10:00 indulás a munkába, 10:20 beérek a munkahelyemre, 12:00 ebéd, 13:00 munka folytatása, 14:00 indulás haza, 14:20 pihenés, 15:00 5 km futás, 17:00 úszás, 18:00 vacsora, 19:00 fekvés. Az életünkben egy bizonyos rendszerességet kell teremtenünk és ezáltal javulhat még a koncentrációs képességünk is. Csak előnyös hatásai lehetnek, hogyha betartjuk pontosan. Az elején még papírra is leírhatjuk, vagy kinyomtathatjuk és kifüggeszthetjük a szobánkba vagy ahová szeretnénk.
Egészséget kívánok mindenkinek! Köszönöm, ha követed a blogot! Kövess Instagramon is: ancsika97
Kép forrás: www.motorsport.com
Képen látható: F1 - Nico Hülkenberg - Azeri Nagydíj
Képről: A Forma-1 is egy sport, de itt a sportoló erején felül egy technikai eszköz (itt éppenséggel egy autó) segíti. A Forma-1 a technikai sportok közé tartozik.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.